Modlitwa na sprawy po ludzku beznadziejne

Modlitwa na sprawy po ludzku beznadziejne

W ostatnich czasach modlitwa ta staje się coraz bardziej znana, w Polsce przeżywa renesans, a swoją popularność bierze z konkretnego doświadczenia, skuteczności i świadectw tych, którzy zdecydowali podjąć się tej formy modlitwy.

Pochodzenie nowenny pompejańskiej

Nie chcę od razu podawać formuły - opowiem Ci za to bardzo ciekawą historię o pochodzeniu tej modlitwy.

Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu i jest nierozerwalnie związane z postacią bł. Bartolo Longo i miastem Pompeje, leżącym 20 km od Neapolu. Będąc studentem Bartłomiej oddał się modnym w tym czasie praktykom okultystycznym, doświadczając przy tym wielkich ciemności, które prowadziły go w kierunku myśli samobójczych. Zagubionemu mężczyźnie pomocną dłoń podał charyzmatyczny dominikanin o. Alberto Radente, który przekonał Bartłomieja, że musi powierzyć się Matce Bożej.

„Kto szerzy różaniec, ten jest ocalony!” – usłyszał na dnie swojej rozpaczy w głębi serca słowa Matki Bożej. Od tamtej pory Bartolo stał się gorliwym apostołem tej modlitwy. Idąc za tym natchnieniem, w 1872 roku w starożytnym zniszczonym mieście nawrócony Bartolo postanowił wybudować kościół ku czci Matki Bożej Różańcowej. W 1875 roku Longo umieścił w świątyni cudowny obraz. O malarzu wiadomo, iż był to pobożny zakonnik żyjący 100 lat wcześniej. Po jego śmierci rodzina oddała obraz do antykwariatu skąd wykupił go wspomniany o. Alberto Radente. Obraz o wymiarach 120 cm x 100 cm przedstawia Matkę Bożą siedzącą na tronie z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. U jej stóp klęczy św. Dominik, a Maryja prawą ręką przytrzymuje Dzieciątko, a lewą podaje różaniec św. Katarzynie ze Sieny. Obraz był w opłakanym stanie - bardzo zniszczony, popękany, farba się wykruszyła , a w górnej części brakowało płótna. Kilkakrotnie na życzenie Longo był odrestaurowywany.

Nowenna Pompejańska została rozpowszechniona przez Bartola Longo w oparciu o cudowne uzdrowienie nieuleczalnie chorej, 21 letniej mieszkanki Neapolu Fortunatiny Agrelli. Ciężko chora dziewczyna od miesięcy nie opuszczała łóżka. Będąc już w tragicznym stanie otrzymała obrazek i medalik Matki Bożej Pompejańskiej oraz nowennę. Dziewczyna natychmiast przystąpiła do modlitwy.

Według jej relacji, kilka dni później objawiła się jej Matka Boża jako Królowa Różańca świętego  i złożyła jej obietnicę, że wyzdrowieje, kiedy odmówi trzy nowenny błagalne i trzy nowenny dziękczynne. Przez pierwszych 27 dni dziewczyna miała błagać o uzdrowienie, a przez następnych 27 dni dziękować za odzyskanie zdrowia. Po zakończeniu Nowenny pompejańskiej doznała całkowitego uzdrowienia. 

Dodatkowo Maryja złożyła na jej ręce obietnicę, że każdy, kto będzie modlić się w podany sposób, otrzyma potrzebne łaski.

Fortunatina na znak wdzięczności udała się w pieszą pielgrzymkę do kościoła w Pompejach. Rozpoczęła się fala łask i cudownych uzdrowień. I tak jest do dzisiaj.

Cud ten, został opisany przez Bartola Longa, a w roku 1890 uroczyście uznany został przez papieża Leona XIII i stał się początkiem nabożeństwa do Królowej Różańca Świętego z Pompejów.

Co przekonuje do odmawiania pompejanki ?

Tym, co przekonuje do odmawiania nowenny jej jest niebywała skuteczność. Zdrowie nie jest jedyną intencją skierowaną do Matki Bożej Pompejańskiej. Wiele osób borykających się z trudnymi sytuacjami w życiu na przykład kłopotami finansowymi, kryzysem małżeńskim, śmiercią kogoś bliskiego, brakiem pracy, uwikłaniem w różnego rodzaju nałogi itd może zaświadczyć o pomocy, której uzyskały po odprawieniu nowenny.

Rocznie sanktuarium w Pompejach odwiedza około 3,5 mln pielgrzymów. I liczba ta z roku na rok rośnie. Z całego świata napływają świadectwa - dowody wypełniania się obietnicy Maryi.
Wiele świadectw skuteczności modlitwy możesz przeczytać na  ww.pompejanska.rosemaria.pl
Musisz mieć jednak świadomość, że nie zawsze jest tak, że efekty modlitwy są natychmiast dostrzegalne. Trzeba z pokorą przyjąć fakt, że to Bóg wybiera czas. On nas wychowuje w wierze.

 

Jan Paweł II wyniósł Bartolo Longo na ołtarze 26 X 1980 roku, jemu też poświęcił znaczną część swojego "Listu o różańcu" wskazując jako wzór do naśladowania.

W książce: „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” Bartolo opisał cuda, jakie Bóg za wstawiennictwem Maryi uczynił w życiu tych, którzy modlili się na różańcu. Bartolo Longo jest jednym z największych świętych różańcowych w dziejach Kościoła, mimo to pozostaje wciąż mało znany w Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl