Pielęgnacja biżuterii

Kamienie, z których powstają różańce w formie bransoletek, to zazwyczaj naturalne kamienie dlatego na ich powierzchni mogą występować drobne, naturalne niedoskonałości jak ryski, plamki czy dziurki. Kamienie mogą mieć również różne, niejednolite odcienie. Zdarzają się też niewielkie różnice w rozmiarach kamieni powstałe w trakcie obróbki. Wszystko to czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się dobrym stanem różańca w formie bransoletki, odpowiednio o niego dbaj:

  1. Kamienie nie lubią wilgoci. Zdejmuj bransoletkę przed kąpielą. Nie przechowuj jej w łazience.
  2. Zdejmuj bransoletkę na czas wykonywania czynności, które mogą nieść większe niż normalne ryzyko jej uszkodzenia. Środki chemiczne wykorzystywane do utrzymania czystości w domu czy też chlor stosowany w basenach, mogą uszkodzić kamienie.
  3. Zakładaj bransoletkę po zastosowaniu balsamów i perfum. Nie rozpylaj perfum bezpośrednio na elementy bransoletki. Kosmetyki stosowane na kamienie mogą znacząco przyczynić się do utraty ich blasku i zmatowienia czy odbarwienia.
  4. Upadek bransoletki z kamieni może narazić ją na nieodwracalne uszkodzenie. Podczas uderzenia o twardą nawierzchnie kamień może ulec uszczerbieniu. Nawet najtwardszy kamień jest wrażliwy na uderzenie.
  5. Zaleca się również zdejmowanie bransoletki podczas snu, zapobiegnie to jej rozerwaniu lub urwaniu wiszących elementów .
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl