Komunia Św.

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Wedle Katechizmu Kościoła Katolickiego Komunia Święta jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie (KKK 1405), a przystępowanie do Komunii św., to przyjmowanie samego Chrystusa, który ofiarował się za nas (KKK 1382). Prawdę tę wyrażają słowa Jezusa zapisane na kartach Ewangelii: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” J6, 51 Owocem przyjmowania Eucharystii w Komunii jest głębokie zjednoczenie z Chrystusem Jezusem, który powiedział: "Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim" J 6, 56

Pierwsza Komunia Święta jest zatem wyjątkowym wydarzeniem w życiu młodego chrześcijanina i całej rodziny. Coraz częściej jednak sakralny charakter i podniosłość tej uroczystości zastępowany jest przez komercyjną, wystawną imprezę i drogie prezenty. Rozwijająca się kultura konsumpcjonizmu często pozbawia ją duchowego charakteru. Aspekt religijny jest marginalizowany, a często nawet pomijany. Dzisiaj więc jednym z najważniejszych elementów Pierwszej Komunii Świętej stanowi prezent. Najczęściej sprowadza się on do grubej koperty z pieniędzmi, gier komputerowych, czy drogich elektronicznych gadżetów, jak Iphone, tablet, laptop. Rodzice i zaproszeni goście coraz częściej zaczynają popadać w przesadę, gubiąc to, co w tej uroczystości, najistotniejsze.

Prezent na Komunię dla dziewczynki i chłopca

Warto aby prezent komunijny nawiązywał do religijnego charakteru uroczystości i podkreślał duchowy charakter. Warto wybrać prezent, który pomoże dziecku rozwijać wiarę i budować relację z Bogiem.

Pamiątką przyjęcia sakramentu Komunii Świętej jest bez wątpienia różaniec. To doskonały prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. My proponujemy go w wersji nowoczesnej, a mianowicie w formie subtelnej bransoletki na rękę. Taka forma różańca to połączenie religijnej pamiątki z piękną, biżuterią z naturalnych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, która z pewnością ucieszy młodego człowieka. Ciekawym pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej dla dziewczynki lub chłopca może być również obraz Jezusa malowany węglem w płynie, oprawiony w białe passe partout i białą ramę, który znajdziesz w naszym sklepie. W trakcie przygotowań do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i zabieganiu pamiętajmy, by zadbać przede wszystkim o wprowadzenie dziecka w duchowy wymiar tego wydarzenia, a odpowiednie przygotowanie sprawi, iż nasza pociecha nie będzie rozpatrywała Komunii tylko i wyłącznie w kategoriach materialnych.

Komunijne prezenty personalizowane

Produkty dostępne w naszej ofercie wzbogacić możesz własnym fragmentem Słowa Bożego, dedykacją, imieniem obdarowanego, datą… wybór należy do Ciebie! Składając zamówienie, w uwagach przy podsumowaniu zamówienia zostaw nam tą informację. Jeśli chciałbyś spersonalizować biżuterię grawerem, skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie, a uzgodnimy szczegóły.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl